Algkoolitus- mai 2018

Vabu kohti: 0

Hind: 330 €

Tehnoülevaatajate algkoolitus toimub ajavahemikul: 7.05-09.05. ja 14.-15.05.2018.

Koolituse toimumise koht: Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis, Uuslinna 10, õppeklass D205-1 .

Algkoolituse tunniplaan (ava link):  ALGKOOLITUSE TUNNIPLAAN (mai) 

Auto parkimine:

Auto parkida sisehoovi, peauksest mööda, maja taha parklasse (sissesõit territooriumi valdaja loal) ja siis kõndida tagasi peauksest sisse. Paraleelselt Laagna teega on  sissesõit. Uuslinna tänava poolsed sissesõidud ei ole külastajatele avatud.

Koolituse soodustus liidu liikmele 10 – 50 protsent koolituse maksumusest vastavalt koolituse eelarvele.

Koolituse lisainfo: koolitus@tul.ee

 

 

Talverehvide kasutamine ja rehvi jääk sügavus talvel!

Eestis on talverehvid kohustuslikud alates 1. detsembrist ja seda kuni 1. märtsini. Naastrehve võib kasutada juba alates 15. oktoobrist ja kuni 31. märtsini.

Alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutaval talverehvil (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) peab olema jääksügavus:
- M1, N1 ja O2 kategooria sõidukil ≥ 3,0mm;
- M2 ja M3 kategooria sõidukil ≥ 3,0mm.

Ohutut liiklemist!

Korduvülevaatusega- teel liikluses!

„Esitada korduvülevaatusele” – sõidukil on oluline rike või puudus. Kuni vea kõrvaldamiseni loetakse sõiduk kehtivatele nõuetele mittevastavaks, kuid sellises tehnoseisundis sõidukiga võib liikluses osaleda kuni kehtiva korralise ülevaatuse lõpuni ning 30 päeva pärast seda, või kuni 30 päeva, kui sõidukil puudus kehtiv korraline ülevaatus, kuid mitte kauem, kui 60 päeva pärast korduvülevaatuse määramist

Liiklusseaduse § 72 lõike 75 kohaselt pole nimetatud perioodi jooksul mootorsõidukit ega selle haagist lubatud kasutada sõitjateveoks ühistranspordiseaduse tähenduses ega veoseveoks autoveoseaduse tähenduses.