Mootorratta koolitus- mai 2018

Vabu kohti: 0

Hind: 80 €

Mootorratta koolitus 16.05.2018 jääb ära!

Vabandame, mootorratta koolitus jääb ära piisava arvu osalejate puudumisel.

 

Mootorratta koolitus 1 päev. Koolitus toimub 16.05.2018.

Koolitusest: 

  1. Kogunemine 8.45,
  2. algus 9.00 ja orienteeruvalt 15.00 lõpp.

Koolituse toimumiskoht on Pärnu mnt 323, Tallinn. Hoone teisel korrusel asub Streetmoto koolitusklass. Sissepääs koolitusklassi hoone parempoolsest nurgauksest.

Koolituse eesmärk on tutvustada erinevaid mootorrataste juures kasutatavaid tehnilisi lahendusi. Arvestades kontrolli metoodikat (visuaalne vaatlus ja vajadusel seadme käitamine) selgitada erinevate sõlmede kontrollimise võimalusi. Sõlmede kaupa vaadata üle, et kust maalt on mingi osa või sõlm ületanud oma kulumispiirid ja nõuab vahetamist. Kuna kontrollimisel paljudel juhtudel tuleb mõõta lõtke või käike, siis eesmärk on vähendada nende tõlgendamise subjektiivsust.

Koolitajaks on Neeme Ervin. Neeme on motoringkondades hästi teatud ja mototehnika remondi ja hoolduse ala üks parimaid spetsialiste Eestis, kes aastaid on tegelenud mototehnika varuosadega ning ka hoolduse ja remondiga (www.streetmoto.ee). Oma aktiivse tegevuse ajal on koolitaja kogunud häid ja halbu näiteid puudulikest, valedest või hilinenud hooldusprotseduuridest, mis paljudel juhtudel on viinud tsikli suurema remondini või rikkunud sootuks mõne elutähtsa sõlme

NB! Palume mitte parkida õppehoone ega ka Hiiu pubi hoovi. Sõidukid palume parkida majast vaid 180m kaugusel asuvasse suurde parklasse (vaata pilti).

Lisa info: koolitus@tul.ee

 

Talverehvide kasutamine ja rehvi jääk sügavus talvel!

Eestis on talverehvid kohustuslikud alates 1. detsembrist ja seda kuni 1. märtsini. Naastrehve võib kasutada juba alates 15. oktoobrist ja kuni 31. märtsini.

Alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutaval talverehvil (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) peab olema jääksügavus:
- M1, N1 ja O2 kategooria sõidukil ≥ 3,0mm;
- M2 ja M3 kategooria sõidukil ≥ 3,0mm.

Ohutut liiklemist!

Korduvülevaatusega- teel liikluses!

„Esitada korduvülevaatusele” – sõidukil on oluline rike või puudus. Kuni vea kõrvaldamiseni loetakse sõiduk kehtivatele nõuetele mittevastavaks, kuid sellises tehnoseisundis sõidukiga võib liikluses osaleda kuni kehtiva korralise ülevaatuse lõpuni ning 30 päeva pärast seda, või kuni 30 päeva, kui sõidukil puudus kehtiv korraline ülevaatus, kuid mitte kauem, kui 60 päeva pärast korduvülevaatuse määramist

Liiklusseaduse § 72 lõike 75 kohaselt pole nimetatud perioodi jooksul mootorsõidukit ega selle haagist lubatud kasutada sõitjateveoks ühistranspordiseaduse tähenduses ega veoseveoks autoveoseaduse tähenduses.